Wycieczki po Warszawie

Zapraszamy na Królewski Spacer (3 godziny)

Jeśli jeszcze nie wiecie:

 • z którego domu wyrzucono Fortepian Chopina?
 • gdzie mieszkał Bolesław Prus a gdzie Stanisław Wokulski?
 • gdzie odbywały się obrady Okrągłego Stołu?
 • gdzie mieszkał ksiądz Jan Twardowski?
 • skąd się wzięło powiedzenie „bredzić jak Piekarski na mękach”?
 • gdzie i kiedy powstał pierwszy most na Wiśle w Warszawie?
 • gdzie urodziła się Maria Curie –Skłodowska i dlaczego przedstawiciele komitetu noblowskiego nie chcieli, aby przyjechała na uroczystość wręczenia Nagrody Nobla?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie spaceru po Trakcie Królewskim. Chcielibyśmy zabrać Was na spacer na trasie którego znajdą się miejsca, które każdy zna, ale co o nich tak naprawdę wie. Wycieczkę zaczynamy od  krótkiej wizyty w kościele Świętego Krzyża, potem przejdziemy Krakowskim Przedmieściem pod Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Wielki, Kolumnę  Zygmunta, Plac Zamkowy, Katedrę św. Jana,  by zakończyć nasz spacer na Rynku Nowego Miasta.

W cenę wliczona: usługa przewodnika

Cena nie zawiera: transportu, posiłków, biletów wstępu, napiwków

 

Witamy w Warszawie (4 godziny)

Ta trasa jest doskonałym wprowadzeniem, aby  zobaczyć najciekawsze miejsca w Warszawie. Naszą wycieczkę zaczynamy od  wizyty w Królewskich Łazienkach. Następnie w programie znajdzie się wizyta na dziedzińcu Domu Partii, zobaczymy z zewnątrz Stadion Narodowy oraz najbardziej znany budynek w Polsce, Pałac Kultury i Nauki.  Następnie przejedziemy się Traktem Królewskim z przystankami  przed Pałacem Prezydenckim i Zamkiem Królewskim (bez wstępów). Wycieczkę zakończymy na Rynku Starego Miasta. Mamy nadzieję, że w czasie tej krótkiej wycieczki uda nam się pokazać nie tylko historyczne, ale nowe oblicze miasta, które zmienia się codziennie tuż przed naszymi oczami.

W cenę wliczona: usługa przewodnika, transport

Cena nie zawiera:  posiłków, biletów wstępu, napiwków

 

Spotkaj bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 (4 godziny)

Jeśli jeszcze nie wiesz:

 • dlaczego Warszawa została tak bardzo zniszczona w czasie II wojny światowej?
 • z czego gotowano powstańczą zupę plujkę?
 • która słynna powojenna aktorka była powstańczą łączniczką?
 • ile zrzutów z pomocą materialną przeprowadziło nad Warszawą amerykańskie lotnictwo?
 • jak nazywał się jedyny czarnoskóry uczestnik Powstania?
 • kim byli „gołębiarze”?
 • ile dzieci wzięło czynny udział w Powstaniu?

….. zapraszamy na ten spacer.

Wydaje się, że każdy Polak zna historię Powstania Warszawskiego. Nic bardziej mylnego. W czasie tego spaceru staramy się przywołać „ducha” Powstania i tej niezwykłej atmosfery, która połączyła biednych i bogatych, wykształconych i prostych ludzi. Rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego 1944, a następnie będziemy kontynuować przejazd po Warszawie z przystankami przy pomniku Powstania Warszawskiego, Budynku Banku Polskiego przy ulicy Bielańskiej, pomniku Małego Powstańca, Placu Powstańców Warszawy i kilku innych miejscach związanych z wydarzeniami tamtych pamiętnych dni. Bez względu jak dziś Powstanie oceniane jest przez historyków, z pewnością był to jeden z najważniejszych momentów w historii Polski, które szczególnie w sierpniu czcimy w wyjątkowy sposób. Opowiemy wam historię tych młodych ludzi, którzy oddali swoje życie, abyśmy my mogli żyć dziś w wolnym kraju.

W cenę wliczona: usługa przewodnika, transport, wstęp do Muzeum Powstania Warszawskiego

Cena nie zawiera:  napiwków

 

Towarzysze, ja was słyszę, a wy mnie??? …, czyli  garść wspomnień z czasów socjalistycznej Warszawy (4 godziny)

Ponad  80% zniszczenia miasta podczas II wojny światowej były oczywiście  ogromną  stratą w infrastrukturze Warszawy  i na zawsze zmieniły jej oblicze.  Ta przedwojenna Warszawa pozostała już tylko w piosenkach, filmach i opowieściach tych, którym udało się przeżyć. A skoro udało im się przeżyć piekło, to i wspomnienia były może ciut lepsze niż to, jak to warszawskie życie wyglądało w rzeczywistości. Jakby na to nie patrzeć zrujnowane miasto stało się okazją  do zbudowania  zupełnie nowej współczesnej metropolii.  Jednak to były lata 50-te. Zatem to nie mogła być zwykła odbudowa. Musiała się ona odbywać zgodnie z zasadami socrealizmu. Najbardziej spektakularnym przykładem tego stylu jest oczywiście Pałac Kultury i Nauki. Podczas naszej wycieczki będziecie mieli  okazję nie tylko zwiedzić wnętrze pałacu, ale także zobaczyć panoramę miasta z tarasu znajdującego się na 30 piętrze, a przede wszystkim dowiedzieć się wielu ciekawostek o tym wciąż jeszcze najwyższym budynku w Polsce. Będziecie mogli stanąć na Loży Honorowej z której pierwsi sekretarze PZPR przez lata witali maszerujących w pierwszomajowych pochodach robotników i chłopów. To będzie powrót do czasów minionych, które, choć dla młodego pokolenia wydają się zamierzchłą historią, na wiele lat zdeterminowały wygląd naszego miasta.

W cenę wliczona: usługa przewodnika

Cena nie zawiera:  transportu, biletów wstępu, napiwków

Płatne na miejscu: bilety wstępu do Pałacu Kultury i Nauki

 

Życie na krawędzi – śladami płk. Ryszard Kuklińskiego (3 godziny)

Płk. Ryszard Kukliński to z pewnością najbardziej znany polski szpieg, który działał w latach 1972-81 pod pseudonimem Jack Strong. Jego życie mogłoby stać się scenariuszem fascynującego filmu szpiegowskiego,  ale nadal czekamy aby Steven Spielberg zainteresował się tą niezwykłą postacią. Póki co, postaramy się przybliżyć Wam tą wybitną osobowość i historię jego życia. Podczas spaceru pokażemy  miejsca związane z człowiekiem, który prawdopodobnie uratował świat przed III wojną światową. Odwiedzimy małe prywatne muzeum, gdzie będzie można zobaczyć oryginalną mapę planowanego sowieckiego ataku nuklearnego na Europie Zachodniej w latach 70-tych XX wieku. Odwiedzimy także grób płk Kuklińskiego na Warszawskich Powązkach.

W cenę wliczona: usługa przewodnika

Cena nie zawiera:  transportu, biletów wstępu, napiwków