Warsztaty Ornitologiczne, 4/7 czerwca 2018 r.

Warsztaty Ornitologiczne, 4/7 czerwca 2018 r.

Miłośników ptaków zapraszamy na unikatowe, trzydniowe warsztaty ornitologiczne w dniach 4/7 czerwca 2018 roku w Wiźnie nad Narwią. Poza niepowtarzalnymi chwilami relaksu, udział w nich pozwoli zainteresowanym nabrać wprawy w rozpoznawaniu ornitofauny oraz poszerzyć o niej swoją wiedzę.

Często zastanawiamy się nad tym, jaki ptak lata nad nami, śpiewa lub odpoczywa na gałęzi. Nieraz irytuje nas, że po zrobieniu zdjęcia nie wiemy dokładnie co sfotografowaliśmy. Identyfikację poszczególnych osobników komplikuje duża różnorodność i zmienność awifauny. Wiosną jest bowiem okazja zobaczyć i usłyszeć w Polsce przedstawicieli 100-200 mniej lub bardziej podobnych do siebie gatunków!

Warsztaty na które Państwa zapraszamy rozpoczną się zakwaterowaniem Gości wieczorem 4 czerwca 2018, potrwają przez trzy kolejne dni i zakończą się popołudniu 7 czerwca 2018 r. Zapraszamy Państwa do wspólnych obserwacji w bardzo bogatym ptasio terenie położonym na krawędzi dwóch ostoi ptaków o randze międzynarodowej – Bagna Wizna i Doliny Biebrzy. Wycieczki odbywać się będą pod okiem doświadczonego ornitologa, który nie tylko pomoże Państwu poszerzyć wiedzę diagnostyczną, ale też opowie o życiu i zwyczajach spotkanych gatunków. Poznamy awifaunę wodną, przedstawicieli szponiastych, ornitofaunę zadrzewień, trzcinowisk, łąk i bagien. Będziemy starać się zidentyfikować i porozmawiać o zwyczajach co najmniej 100 gatunków, śledząc je zarówno z lądu, jak i z wody – podczas rejsów wygodnym katamaranem pasażerskim. Wśród obiektów naszych zainteresowań znajdą się również perełki Bagien Biebrzańskich i okolic jak: pliszka cytrynowa, oba gatunki orlików, rycyk i wodniczka. Nauczymy się identyfikować ptaki po głosie i po wyglądzie oraz zyskamy cenne „opatrzenie” i „osłuchanie” ułatwiające rozpoznawanie podobnych do siebie gatunków. Mimo, że program będzie podobny do tego jaki proponowaliśmy Państwu w roku 2017, zdecydowaliśmy się go nieco zmodyfikować i ulepszyć w oparciu o doświadczenia zdobyte w trakcie poprzedniego cyklu warsztatów.

Intensywną penetrację terenu urozmaicą wieczorami kameralne, przykominkowe prezentacje ornitologiczne, bogato ilustrowane zdjęciami ptaków oraz filmy przyrodnicze.

Oferta obejmuje: trzy noclegi ze śniadaniami, dwa rejsy katamaranem pasażerskim, dwie lub trzy ptasie prezentacje multimedialne oraz opiekę zawodowego przewodnika i ornitologa prowadzącego zajęcia.